(registrovat se | zapomenuté heslo?)

Tipovačka MS 2015

Založil hexvonkei 26.04.2015 13:10

Pravidla tipovačky pro MS 2015:

 1. v nejkratší možné době po ukončení/uzavření předchozích zápasů vypíše kdokoli z pověřených všechny zápasy následujícího hracího dne vložením šedivého (vlákno zakládajícího) příspěvku. Všechny zápasy očísluje dle oficiálního číslování zápasů, přičemž toto číslo pak koresponduje s číslem sloupce v tabulce výsledků tipovačky. Tipující dávají své tipy v reakci na něj a číslují je přesně tak, jak je uvedeno u vypsání tipů. Tipovat lze každý zápas přesně do času vhození jeho prvního buly (jednoduše: do oficiálního zahájení zápasu). Pokud opravujete svůj tip, učiňte tak reakcí na svůj předchozí tip (pro přehlednost). Pokud svůj tip hodláte z nějakého důvodu rozdělit, opět použijte reakci na sebe sama, ať jsou vaše tipy u sebe.
 2. Výsledky se zapisují průběžně do tabulky, kde je i v příslušném listě aktuální pořadí. (Pro zapisující: zasahujte do tabulky až od sloupce I, resp. K a respektujte syntaxi: číslo = počet bodů za daný zápas pro tipéra včetně nuly, pomlčka = netipoval. Nepište nulu u "netipoval", protože se bude špatně počítat procentuální úspěšnost!)
 3. Tipovačka je rozdělena na malou a velkou tipovačku.
  Malá tipovačka: tipuje se na zápasy české reprezentace ve skupině (7 zápasů) a na všechny zápasy playoff (8 zápasů). K tomu je přidán bonusový tip na medaile - viz níže.
  Velká tipovačka: narozdíl od malé tipovačky se tipuje na všech 64 zápasů, bonusový tip na medaile a bonusový tip na sestup - viz níže.
 4. Tipování na zápasy je realizováno už osvědčeným způsobem. Tipuje se konečným výsledkem zápasu (tedy včetně prodloužení a nájezdů) a bodování je následující: 1 bod za vítěze; 1 bod navíc (tedy 2 body celkem) za trefený rozdíl skóre mezi góly vítěze a poraženého; a další bonusový bod (tedy rovnou 3 body) za přesně trefený výsledek.
 5. Bonusový tip - na medaile: tipují se 3 týmy v pořadí medailí, uzavírka tipu je 14.5. 15:15 (začátek playoff). 3 body získáte za to, že ten tým máte v medailích, 3+3 body za to, že je na správné medaili. V případě malé tipovačky je bodování poníženo na 2 body, resp. 2+2 body.
 6. Bonusový tip pouze pro velkou tipovačku - na sestup: tipují se 2 týmy, uzavírka tipu je 6.5. 16:15. Za trefený tým získáte 2 body.
 7. Pokud dojde na shodu bodů, rozhoduje o umístění lepší procentuální vyjádření úspěšnosti, t.j. poměr trefených vítězství ku počtu tipů.
 8. v tipovačce nekecejte, ať je v tom přehled. Na diskuze tu máme vlastní téma.

Výsledky jsou dostupné v Google Tabulkách, konkrétně souhrnnou tabulku naleznete zde.

Čekejte, zpracovávám...