(registrovat se | zapomenuté heslo?)

Tipovačka ELH 2015/2016

Založil hexvonkei 04.09.2015 07:52

Pravidla tipovačky pro základní část ročníku 2015/2016:

  1. každý týden v neděli (nejlépe večer) vypíše kdokoli z pověřených 3 vybrané zápasy (v případě zajímavého kola lze i více) z každého z následujících kol hracího týdne (úterý, pátek, neděle) vložením šedivého (vlákno zakládajícího) příspěvku. Všechny zápasy očísluje tak, aby všechny vypsané zápasy v sezóně vytvořily číselnou řadu, přičemž toto číslo pak koresponduje s číslem sloupce v tabulce výsledků tipovačky. Tipující dávají své tipy v reakci na něj a číslují je přesně tak, jak je uvedeno u vypsání tipů. Tipovat lze každý zápas přesně do času vhození jeho prvního buly (jednoduše: do oficiálního zahájení zápasu). Pokud opravujete svůj tip, učiňte tak reakcí na svůj předchozí tip (pro přehlednost). Pokud svůj tip hodláte z nějakého důvodu rozdělit (například tipovat každé kolo zvlášť dle vývoje), opět použijte reakci na sebe sama, ať jsou vaše tipy u sebe.
  2. Výběr zápasů do tipovačky by měl být činěn dle prestiže zápasu, místní rivality a vyrovnanosti soupeřů.
  3. Výsledky se zapisují průběžně do tabulky, kde je i v příslušném listě aktuální pořadí. (Pro zapisující: zasahujte do tabulky až od sloupce F a respektujte syntaxi: číslo = počet bodů za daný zápas pro tipéra včetně nuly, pomlčka = netipoval. Nepište nulu u "netipoval", protože se bude špatně počítat procentuální úspěšnost!)
  4. Tipování na jednotlivé zápasy je realizováno už osvědčeným způsobem. Tipuje se konečným výsledkem zápasu (tedy včetně prodloužení a nájezdů) a bodování je následující: 1 bod za vítěze; 1 bod navíc (tedy 2 body celkem) za trefený rozdíl skóre mezi góly vítěze a poraženého; a další bonusový bod (tedy rovnou 3 body) za přesně trefený výsledek.
  5. Bonusový tip v případě základní části není žádný. Tipovačka pro playoff bude opět oddělená, tipování na Eurohockey Tour, pokud bude, se nebude zanášet do této tipovačky základní části.
  6. Pokud dojde na shodu bodů, rozhoduje o umístění lepší procentuální vyjádření úspěšnosti, t.j. poměr trefených vítězství ku počtu tipů.
  7. v tipovačce nekecejte, ať je v tom přehled. Na diskuze tu máme vlastní téma.

Výsledky jsou dostupné v Google Tabulkách, konkrétně souhrnnou tabulku naleznete zde.

Čekejte, zpracovávám...