(registrovat se | zapomenuté heslo?)

Tipovačka ELH 2019/2020

Založil hexvonkei 07.09.2019 19:53

Pravidla tipovačky pro základní část ročníku 2019/2020:

  1. každý týden v neděli (nejlépe večer) vypíše kdokoli z pověřených 3 vybrané zápasy (v případě zajímavého kola lze i více, opačně i méně) z každého z následujících kol hracího týdne (úterý, pátek, neděle) vložením šedivého (vlákno zakládajícího) příspěvku. Všechny zápasy očísluje tak, aby všechny vypsané zápasy v sezóně vytvořily ucelenou číselnou řadu, přičemž toto číslo pak koresponduje s číslem sloupce v tabulce výsledků tipovačky. Tipující dávají své tipy v reakci na něj a číslují je přesně tak, jak je uvedeno u vypsání tipů. Tipovat lze každý zápas přesně do času vhození jeho prvního buly (jednoduše: do oficiálního zahájení zápasu). Pokud opravujete svůj tip, učiňte tak reakcí na svůj předchozí tip (pro přehlednost). Pokud svůj tip hodláte z nějakého důvodu rozdělit (například tipovat každé kolo zvlášť dle vývoje), opět použijte reakci na sebe sama, ať jsou vaše tipy u sebe.
  2. Výběr zápasů do tipovačky by měl být činěn dle prestiže zápasu, místní rivality a vyrovnanosti soupeřů. Preferenci mají zápasy zařazené do veřejnoprávního vysílání.
  3. Výsledky se zapisují průběžně do tabulky, kde je i v příslušném listě aktuální pořadí. (Pro zapisující: zasahujte do průběžné tabulky až od sloupce F a respektujte syntaxi: číslo = počet bodů za daný zápas pro tipéra včetně nuly, pomlčka = netipoval. Nepište nulu u "netipoval", protože se bude špatně počítat procentuální úspěšnost! Nakonec nechte srovnat tabulku aktuálního pořadí dle bodů a úspěšnosti.)
  4. Tipování na jednotlivé zápasy je realizováno už osvědčeným způsobem. Tipuje se konečným výsledkem zápasu (tedy včetně prodloužení a nájezdů) a bodování je následující: 1 bod za vítěze; 1 bod navíc (tedy 2 body celkem) za trefený rozdíl skóre mezi góly vítěze a poraženého; a další bonusový bod (tedy rovnou 3 body) za přesně trefený výsledek.
  5. Bonusový tip v případě základní části není žádný. Tipovačka pro playoff bude opět oddělená, tipování na EHT a přípravu nebude, tipování na MS samozřejmě ano a odděleně.
  6. Pokud dojde na shodu bodů, rozhoduje o umístění lepší procentuální vyjádření úspěšnosti, t.j. poměr trefených vítězství ku počtu tipů.
  7. v tipovačce nekecejte, ať je v tom přehled. Na diskuze tu máme vlastní téma.

Výsledky jsou dostupné v Google Tabulkách, konkrétně souhrnnou tabulku naleznete zde.

Čekejte, zpracovávám...